Domovská stránkaCentrum kariéryOtázky a odpovědi
 
Vyhledání otázek dle klíčových slov
(13.01.2005)  Dobrý den,
rádi bychom využili bezplatného prodloužení inzerce volných pozic na Vašem serveru na dalších 6 měsíců. Prosím tímto o informaci, jakým způsobem lze tuto Vaši nabídku aktivovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tereza Čechová
HR Recruiter

Prodloužení nebo objednání 6-měsíčního balíčku zdarma, kde jste mohly zadávat pracovní pozice a prohledávat databázy uchazečů, bylo možné pouze do konce roku 2004, kdy jsme měli tuto nabídku pro naše klienty. V součastné době jsou naše služby zpoplatněny, ale ceny jsou velmi příjemné oproti jiným personálním serverům. Přeji Vám krásný den

(27.01.2005)  Dobrý den, mohu se zeptat jaké povinnosti má podnikatel, který založil s.r.o. a rozhodl se zaměstnat pracovníky na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou? Pravděpodobně musí tuto skutečnost ohlásit Zdravotní pojišťovně, správě soc. zabezpečení a za zaměstnance odvádět dávky soc. a zdr. pojištění. Má ještě další povinnosti?
Děkuji za Vaši odpověď
Jana C.

Povinnosti subjektu (ať již fyzické či právnické osoby, podnikatele či nepodnikatele) související s přijetím zaměstnanců do pracovního poměru jsou zejména následující. Zaměstnavatel se musí registrovat u příslušného finančního úřadu jako plátce daně z příjmů ze závislé činnosti svých zaměstnanců a následně odvádět zálohy na daň ze své zaměstnance. Dále se musí zaměstnavatel přihlásit u příslušné České (Pražské) správy sociálního zabezpečení a odvádět za zaměstnance pojistné na sociální zabezpečení (které zahrnuje pojistné na důchodové pojištění a pojistné na nemocenské pojištění) a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Rovněž musí hradit veřejné zdravotní pojištění zdravotní pojišťovně. Dále jsou zaměstnavatelé zaměstnávající alespoň jednoho zaměstnance povinni (dle ustanovení § 205d zákoníku práce) hradit částku za pojištění zaměstnanců pro případ své odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání pojištěni u Kooperativy, pojišťovny, a.s.


Mgr. Petr Kočí

Advokátní kancelář Mgr.Daniel Mašek
Dukelských hrdinů 23, 170 00 Praha 7
www.eAdvokacie.cz – on-line právní poradenství


Zeptejte se nás!
 
K zadání Vaší otázky je nutné být přihlášen. V případě, že jste již registrovaný uživatel, přihlašte se a poté můžete zadat Vaši otázku. Pokud jste nový uživatel našeho serveru je nutné se nejprve zaregistrovat. Registraci můžete provést, použitím následujících odkazů.