Domovská stránkaCentrum kariéry Jak napsat průvodní dopis? Jak napsat průvodní dopis? Pár rad a triků...
 

Jak napsat průvodní dopis? Pár rad a triků...

Jak napsat průvodní dopis? Pár rad a triků...
Jak již bylo zmíněno v první části, průvodní dopis je jedním z nejdůležitějších předpokladů a součástí písemných dokumentů pro získání touženého místa. Pro uchazeče přinášíme pár rad, čeho se vyvarovat.

Příklady z praxe, jak nepsat průvodní dopis:
1)
Dobrý den,
měl bych zájem o práci investičního poradce, neb jsem studentem VŠ a navíc je ekonomie a peníze mým největším koníčkem.
Jsem velmi schopný, takže bude pro mne vámi nabízená práce hračkou.
Jsem spolehlivý a tvůrčí, rád poznávám nové lidi.

Pokud potřebujete více informací, kontaktujte mne prosím.

Jan Novák


2)
Dobrý den,
mám vážný zájem o Vámi nabízené místo. Jsem moderní žena a práce s lidmi mi dost baví. Pracuji jako asistentka ve velkém podniku s různorodou činností, zařizování po podniku, po telefonu, řekla bych, že dost úspěšně. Zašlu Vám můj životopis, anglický jazyk se okamžitě na komunikační úroveň doučím. Se všemi spolupracovníky vycházím dobře. Čtu průzkumy trhu a tato (nabízená) práce by mi přímo seděla. Také mám dceru, studentku SŠ, která má AJ v malíčku, je tu též možnost ji využít.

S pozdravem
Jana Nováková


Příklad, jak napsat průvodní dopis:

Vážená paní Černá,

obracím se na Vás se žádostí o volné pracovní místo, které jste inzerovali dne 20.01.2004 na serveru Jobs.cz. V inzerátu uvádíte, že hledáte kandidáty na pozici account executive pro mezinárodní marketingovou a PR agenturu.

Nyní končím studium na VŠE Praha a jelikož moje specializace i diplomová práce se pohybují v oblastech marketingu, do tohoto zaměstnání bych vstupovala s velkou motivací a nasazením. Jak je také zmíněno v přiloženém CV, již čtyři roky se pohybuji v prostředí reklamních agentur. Začínala jsem jako hosteska a nyní již mám na starosti celkovou organizaci jednotlivých veletrhů, konferencí a jiných akcí.

Věřím, že jsem vhodným kandidátem pro inzerovanou pozici. Bude mi potěšením, pozvete-li mě k osobnímu pohovoru.

S pozdravem
Hana NovákováAutor: Tereza Olsanova, Consultant ,Synergie Recruitment